Tíz tibeti történet – Az együttérzés bölcsessége



Popper Péter e rövid, ám annál hasznosabb könyvben két ősi indiai gyakorlatsort mutat be: a reggel és az este jógáját, melyek rendszeres gyakorlása megteremti a nap belső rendjét és derűjét.
Zaklatott korunkban a legtöbben rohanunk, mindig időzavarban vagyunk, kapkodva intézzük dolgainkat. Ez a korszak árka: elsodor minket, s ez ellen keveset tehetünk. Ám az már rajtunk múlik, hogy nyugodtan rohanunk-e, vagy idegesen, izgatottan. Tanuljunk meg nyugodtan, kevés feszültséggel rohanni – s ha ez sikerül, akkor az estét, az alvásunkat is békéssé tehetjük.
A reggel és az este jógájának kiegészítéseként Popper Péter az úgynevezett öt alapgyakorlatot is bemutatja, melyek segítségével ellenőrizhetjük, hogy lelkileg rendben vagyunk-e, vagyis fel vagyunk-e készülve a gyakorlásra.
A könyvhöz online elérhető hanganyag is tartozik, így ha szeretnénk, Popper Péter hangján hallgathatjuk meg, és az ő vezetésével végezhetjük el a gyakorlatokat.





További hasonló könyvek


Befejezetlen férfiak útikalauza

Van egy csapás az autentikus férfiassághoz, amelyet előttünk járt férfiak és apák lábnyomába lépő fiúk alakítottak ki nemzedékről nemzedékre. E csapás mentén veszélyek, sőt katasztrófák leselkednek ránk – annál több okunk van rá, hogy az utat már megjárt Apa vezetésére bízzuk magunkat. De ebben a korban, amikor hiány van igazi apákból, hogy találunk rá a […]

Én: Valóság és szubjektivitás

Az Én összefoglalja az ember vizsgálódó tudásában bekövetkezett óriási haladást. Megmagyarázza és leírja a tudat alapját és lényegét, ahogy fejlődése a földi élet első formáinak megjelenésétől az emberi ego kialakulásán át egészen az ego meghaladásáig, a Megvilágosodásig és Isten Jelenlétének spirituális Valóságáig vezetett. A rendkívül magas szintű téma szokatlanul tiszta és világos bemutatása megkönnyíti a […]

Az örök visszatérés mítosza

S e szabadság forrása, biztosítéka és támasza: maga az Isten. Minden más modern szabadságfelfogás, akármilyen elégedettséggel tölti is el birtokosát, képtelen a történelmet igazolni. S ez a képtelenség, legalábbis annak szemében, aki önmagával szemben őszinte, maga a történelem rémülete.