Örömön túli öröm



A szerző szerint a meditáció az elengedés egyetlen útja. Meditáció során elengedjük az összetett külvilágot, hogy elérhessük a tiszta belső béke állapotát. A miszticizmus minden formájában és számos spirituális hagyományban a meditáció a tiszta és erős elméhez vezető út. Ennek a külvilágtól megszabadult, tiszta elmének a megtapasztalása hihetetlenül örömteli.
A meditáció gyakorlása kemény munka, főleg az elején, de ha az ember kellőképp kitartó, nagyon szép és jelentőségteljes állapotokat élhet meg általa. A természet törvénye, hogy erőfeszítés nélkül nincs haladás. Legyen az ember laikus, szerzetes vagy apáca, erőfeszítés nélkül semmire nem fogja vinni.
Csakhogy az erőfeszítés önmagában még édeskevés. Okos erőfeszítésre van szükség. Ez azt feltételezi, hogy az energiánkat a megfelelő helyekre kell összpontosítani, és mindaddig fenn kell tartani, amíg a feladat végére nem értünk. Az okos erőfeszítés nem hátráltat és nem zavar, hanem a mély meditáció szépséges békéjéhez vezet.
A meditáció során nem egy olyan elme kifejlesztése a cél, amely megszerez dolgokat, majd ragaszkodik azokhoz. Ehelyett egy olyan elmét kell kifejlesztenünk, amely hajlandó az elengedésre, a terhek letételére. Hétköznapi életünk során megannyi kötelesség terhét vagyunk kénytelenek cipelni, mintha folyamatosan nehéz bőröndöket vonszolnánk magunk után, de a meditáció ideje alatt ezek a csomagok szükségtelenek. Ilyenkor tegyük hát le a csomagokat, amennyit csak tudunk. A kötelességeinkre és a teljesítményeinkre egyránt tekintsünk úgy, mint a vállunkra nehezedő súlyos terhekre. Tegyük le őket szabadon, anélkül, hogy visszanéznénk.





További hasonló könyvek


Az ajándék – 12 életmentő lecke

Dr. Edith Eva Eger inspiráló és gyakorlati tanácsokban bővelkedő könyve segít, hogy megszabadulhassunk romboló mintáinktól és bénító gondolatainktól, s ezáltal szabadon élvezhessük az életet. Saját pácienseinek történeteiből vett példák segítségével mutatja be az olyan, lelkünket fogva tartó érzelmi állapotokat, mint a félelem, a gyász, a düh, a titkolózás, a stressz, a bűntudat, a szégyen vagy […]

Igaz vagy hamis

Az Igazság, akárcsak a Marsról készült felvételek, olyan, mint egy Rorschach-tábla, amelyre az ember rávetíti illúzióit és ábrándos gondolatait. Az Igazságot tanulmányozó, alig néhány évtizede kialakult tudomány az emberiség történetében először teszi lehetővé, hogy igaz és hamis között különbséget tegyünk. A tudatkutatás felfedte, hogy az igazság fokozatai egy 1-től 1000-ig terjedő skála kalibrálható tudatszintjeivel vannak […]