Sebezhető és erős



A könyv célja, hogy segítsen lebontani a mentális egészséggel kapcsolatos előítéleteket és félreértéseket, valamint jobban megismerni a leggyakoribb mentális egészségi zavarokat, köztük a depressziót, a szorongást, a bipoláris zavart, a rögeszmés-kényszeres személyiségzavart, az evészavarokat és a skizofréniát, illetve ezek lehetséges kezelési módjait. Azt is láthatjuk majd: ezek az állapotok nem kell, hogy visszatartsák az embert attól, hogy megvalósítsa az álmait és értékes életet éljen.





További hasonló könyvek


Amikor a múlt jelen van – Transzgenerációs öröklődés, sémák, traumák, kötődési zavarok

Ez a kötet a lezáratlan múltról szól. Azokról a hajdani (saját vagy transzgenerációs) sérelmekről, amelyeket még nem sikerült feldolgoznunk, ezért változatos formákban mutatják meg magukat a jelenben: például traumatünetként, sémaként vagy kötődési zavarként. Arról a múltról, amelyről talán még fel sem ismertük, hogy milyen módon áll a jelen keservei mögött, vagy éppen szinte teljesen átvilágítottuk, […]

Az érem két oldala

Komfortzónán kívüli „tevékenységet” kezdeményeztem a magam számára, amikor a Pszichopatika podcast ötletét felvetettem. Fenntartásaim mellett annak az izgalma és egysze­rűsége vonzott, hogy osszunk meg néhány pszichoedukációt célzó kérdést és gondolatot nyilvánosan, támpontokat adva a hétköznapok pszichodzsungelében. Örülök, hogy ebben az utazásban útitársakra találtam, s annak is, hogy még mindig tart az utazás…

Hirtelenharagú Hugó – Segítő mese és játékos tevékenységek a düh és az agresszió kezeléséhez

A mérgében tomboló és romboló kis dinoszaurusz története több olyan egyszerű technikát is felvonultat, amelyek segítségével a gyermek megtanulhatja elfogadható (másokra és önmagára nem veszélyes) módon kifejezni haragját, majd pedig megnyugtatni önmagát. A kötet ezenkívül számos játékos aktivitásötletet is kínál a nehéz érzelmek megnevezéséhez és feldolgozásához.