Karácsony. Tradíciók, tények és totális tévhitek



Mindnyájunkat kísért a sohasemvolt karácsony szelleme…„Ha a karácsony története valamiről biztosan árulkodik, akkor az az, hogy az emberek folyamatosan »ősi« hagyományokat találnak ki” – írja Nick Page, aki ezúttal alaposan beletúr egy tele szánkó ünnepi fake news-ba, amelyeket évről évre keringetünk… a nem kívánt ajándékokkal együtt.Egy része történelmi („a keresztények »elcsórták« a karácsony dátumát egy korábbi római vallásos ünneptől”), egy része népiesch („a fagyöngy druida rituálé”), másoknak viszont a mai globális társadalomhoz van köze („a Mikulást a Coca-Cola találta fel”). A keresztények ezekre még jól rátesznek egy lapáttal: minden évben olyasmiket énekelnek, hogy Jézus három darab király mellett született egy istállóban, ahol aztán egy kisdobos is megjelent, akit tárt karokkal fogadtak.
Ám ezek totális tévhitek.A történelmi mélyrefúrást ünnepien pimasz humorral keverve, Nick Page a karácsony rejtett történetét térképezi fel ebben a könyvben. Útközben megtudjuk, hogy miért hibás mindegyik adventi naptár, miért volt rossz a fogadósok tekintélye kétezer évig, de a kelbimbó körüli összeesküvésre is fény derül. Kis szerencsével közösen tárjuk fel, hogy mit jelent igazából ez az ünnep, és hogyan lelhetünk valami igazira, őszintére a sok díszcsomagolás alatt.





További hasonló könyvek


Gyógyulás és felépülés

Ezeket a holisztikus gyógyászattal kapcsolatos előadásokat a szerző eredetileg különböző rehabilitációs szervezetek és klinikai szakorvosok előtt mondta el. A hangsúly a felépülésen van, annak legteljesebb értelmében: mentális, fizikai, lelki, valamint spirituális téren. A „gyógyulás” az EGÉSZséget, teljessé válást jelenti, míg a „kezelés” korlátozott, és rövid távra szól. A szerző ötvenévnyi széleskörű klinikai tapasztalattal a háta […]

Az örök visszatérés mítosza

S e szabadság forrása, biztosítéka és támasza: maga az Isten. Minden más modern szabadságfelfogás, akármilyen elégedettséggel tölti is el birtokosát, képtelen a történelmet igazolni. S ez a képtelenség, legalábbis annak szemében, aki önmagával szemben őszinte, maga a történelem rémülete.