A bársony nyuszi, avagy a játékok életre kelnek – hanganyaggal



Méltán világhírű, klasszikus, szép mese a gyerekkor varázsáról!
A könyvön található QR-kódot leolvasva a mese meg is hallgatható, Huzella Júlia előadásában.

Margery Williams (1881–1944) legismertebb könyve, A bársony nyuszi, avagy a játékok életre kelnek (The Velveteen Rabbit or How Toys Become Real) már első megjelenésekor, 1922-ben nagy sikert aratott, gyerekek és szülők generációinak kedvence lett. Hiszen minden gyereknek van kedvenc játéka, és az olvasók a már-már családtaggá váló nyusziban, mackóban saját gyerekkorukra ismernek.

„– Vajon milyen IGAZINAK lenni? – kérdezte a Nyuszi. – Kell hozzá valami, ami benned zakatol, ami rugóra és kulcsra jár?
– Nem attól leszel igazi, hogy ebből vagy abból készítettek – válaszolt a Lovacska. – Az egyszerűen csak megtörténik veled. Amikor egy kisgyerek hosszú, hosszú ideig szeret, és nem csupán azért, mert veled játszik, hanem mert IGAZÁN szeret, akkor te is igazi leszel.
– És az fáj? – kérdezte a Nyuszi.
– Néha igen – válaszolt szelíden a mindig őszinte Lovacska. – De amikor igazi vagy, nem bánt, ha kicsit fáj.”

A könyv vidám illusztrációit Keszeg Ágnes készítette, magyar nyelvre László Noémi fordította.





További hasonló könyvek


Igaz mese a keresztelésről

Mi mindenre jó a víz? Hogyan lehet megtisztítani azt, ami nem is látszik? Egyáltalán miért kell? Lackfi János igaz meséje nemcsak Jézus megkeresztelkedésének történetét mondja el, hanem a gyerekek számára is érthetően, könnyedén mesél a megtisztulásról, a szeretetről vagy akár a lélekről. De leginkább mégis arról szól a mese, hogy jónak lenni jó.

Ha belefáradsz a pihenésbe

Ha belefáradunk a pihenésbe, akkor ugrálás, pancsolás következik természetesen, ha belefáradunk a felnőttek utánzásába, akkor gyerekek lehetünk megint. Szőcs Margit verseit olvasva mindig átváltozhatunk valaki mássá, és a nyelv is velünk együtt változik: amíg emberek vagyunk, mondhatjuk, hogy „mindkét kezem”, de ha épp sárkánnyá változtunk, akár azt is, hogy „mindhét fejem” vagy „mindhét szájam”. Piciket […]

Meglessük a pandát – 12 vers védett állatokról

Panda, elefánt, kékbálna, orangután és társaik mutatkoznak meg és hallatják hangjukat e lapozó képein és szövegeiben. Mind-mind olyan állatok, amelyeket izgalmas meglesni a képzeletbeli bozótosokban, hajók fedélzetéről, kopár dombhátakról. Mind-mind olyan állatok, amelyek szépek, aranyosak, tiszteletet parancsolók. Szívesen megsimogatnánk, vagy legalábbis hosszan figyelnénk őket. Ha beszélni tudnának, azt mondanák, hogy még sokáig szeretnének örömet okozni […]