Harácsoltak a fiatalok
6 lelkes csapat vágott neki, hogy információt szerezzenek a vásárról és a könyvekről. A versenybíró és egyben segítőtárs Barabási Tivadar színművész volt. A harácsolás olyan kincskereső és információbegyűjtő agytorna, amit a csapatoknak 1 óra 30 perc alatt kellet teljesíteniük és a színház területét nem hagyhatták el.
Sok színes és érdekes kihívás állt a fiatalok előtt, akik feladattól függően hol könnyebben, hol nehezebben boldogultak. Az első feladatuk az volt, hogy kérjenek autogramot Cseh Katalintól, Horváth Zoltántól és Sikó-Barbási Esztertől, a következőkben választ kellett adniuk arra, hogy hány stand és hozzávetőlegesen hány könyvcím közül választhattak az idén a Könyvvásárra látogatók. Kihívást jelentett az is, hogy készítsenek közös fotót Bartha László Zsolt színművésszel, illetve keressék meg Galló Ernő színészt, akitől arról kellet érdeklődniük, hogy Szatmárnémetiben hol szoktak a színészek előadás után összeülni. A legcifrább feladatnak az bizonyult, hogy interjút kellett készíteniük a vásár legidősebb és legfiatalabb résztvevőjével.
Szükség volt a kalandorok művészi hajlamaira és kreativitásukra, hiszen a Könyvvásár szlogenjéből kiindulva egy rajzot kellett készíteniük, majd kitalálniuk, hogy milyen módon és szlogennel népszerűsítenék a jövő évi vásárt. A tavaly történt eseményekből is „vizsgáztatták” őket, választ kellett adniuk arra a kérdésre, hogy a múlt évben a Szép Könyv díjat hány kategórában és kik nyerték el. A kérdések között szerepelt az is, hogy ki rendezte a ma esti „Tarelkin halála” című orosz tragikomédiát, minek a helyére épült a Nemzeti Színház illetve hány lift található benne.
Az érdekesebbnél érdekesebb feladatok teljesítése után a fiatalok visszamentek az Underground terembe, ahol Tivadar várta őket a helyes megoldásokkal.