Mit kezdjünk a szorongással?



A pszichológiai útmutatóban a gyermeki szorongás lélektanáról, illetve a mindennapi gyakorlatban jól használható módszerekről olvashat. Arra is találhat példákat, hogy mi az, ami hosszú távon ártalmas lehet a gyermek egészséges személyiségfejlődésére, még akkor is, ha elsőre hatékonynak tűnik. A Lovász Hajnalka által írt mesék pedig a felvázolt módszereket csomagolják humoros, kalandos állattörténetekbe, melyekből a gyermek új megoldásokat kaphat félelme, szorongása enyhítésére. A bájos figurancs állatkák varázslatos történetei észrevétlenül – nem tanmese jelleggel! – formálják a gyermek mindennapi helyetekhez való nyitott, pozitív hozzáállását, fejlesztik empátiakészségét, bővítik érzelmi szókincsét.





További hasonló könyvek


Maci mese

Rövid, vidám kis verses mese egy mézre éhes kismackóról, akinek történetét Orosz Annabella dinamikus formavilágú illusztrációi elevenítik meg a kisgyerekek számára tervezett keménytáblás lapozóban.

Hősteki és az eltűnt Holdtehén

A meseregény cselekményét egy jól ismert ok indítja el: Teki, az Erdőliverzumban élő ezermester teknősbéka hős szeretne lenni. A történet egy nagy megbízatással veszi kezdetét: a szomszédos birodalom királya kéri fel, hogy az eltűnt holdtehenet, sajtfaló alattvalóinak nélkülözhetetlen táplálóját megkeresse. Teki jó barátjával, egy kefefarkú borzzal indul el a veszélyes útra. Kalandok sora veszi kezdetét, […]

Télapó elfelejti a karácsonyt

Amikor Télapó véletlenül beüti a fejét, az Északi-sark lakóin elhatalmasodik a kétségbeesés. Bár az orvos szerint aggodalomra semmi ok, Télapó ideiglenesen elveszíti az emlékezetét, és egyáltalán nem emlékszik arra, hogy mi is az a karácsony… A mulatságos történet és a magukkal ragadó illusztrációk kicsiket és nagyokat is arra emlékeztetnek, ami igazán felejthetetlen a karácsony ünnepében.