Menü

Köztér

Péntek, 2015. április 3. | Miska Brigi

A Román Kupa döntőjében a Tigrisek

71–48-ra győzte le a Marosvásárhelyi Kosárlabda Klub a Nagyszebeni Atlassib csapatát a Román Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, ezzel a klub történetében először jutottak a döntőbe, ahol a házigazda BCM U Pitești csapatát 91–81-re legyőző Temesvári KK lesz az ellenfelük.

Nagyszerűen kezdtek a Tigrisek, hiszen Ivanovic szerzett labdáját egy ellentámadás után Adamovic értékesítette, ezzel beindult a pontgyártás. Lázár Laci igazi nagyágyu volt: többször is blokkolta az ellenfél dobását, majd néhány zsákolással látványosabbá tette a találkozót. A sziklaszilárd védelemnek köszönhetően a sárga mezesek mindössze 4 (!) pontot szereztek az első játékrészben, viszont a Tigrisek 20 egységnél álltak meg.

A második negyedben Gajovic és Tudor tripláját Barro, majd Dykes kétpontosa követte, így 30–4-re növelték az előnyüket. A folytatásban Barro nem talált ellenfelére a palánk alatt, és ezt a 14 pontja is alátámasztja. Sokat hibáztak a szebeniek, 7 eladott labdával zárták az első félidőt, illetve tizenkét hárompontos kísérletből csak kettő landolt a gyűrűben. A kék-fehér mezesek 21 pontos előnyt építettek ki 20 perc alatt (19–40).

A szünet után magukhoz tértek az Atlassib játékosai, Calotă, Hurd és Lee vitték a hátukon a csapatot. A harmadik negyedet 16–15-re a szebeniek nyerték meg, azonban azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a már említett három játékos mellett csak Zyle szerzett pontot. A vásárhelyiek védelméről az is sok mindent elárul, hogy Bojovic, Ceskovic és Johnson pont nélkül fejezték be a mérkőzést. Az utolsó játékrészben továbbra is a Maros-partiak akarata érvényesült, Tudor újabb triplával és egy kétpontossal vette ki a részét a győzelemből, illetve Căpușan is feliratkozott a pontszerzők közé.

Nagyszebeni Atlassib–Marosvásárhelyi Kosárlabda Klub 48–71 (4:20, 15:20, 16:15, 13:16)

Nagyszeben: Calotă 16 (2×3) és 8 lepattanó, Hurd 15 (2×3) és 7 lepattanó, Lee 11 és 8 lepattanó, Zyle 6, illetve játszott még Bojovic, Ceskovic, Păun, Johnson és Pascu.

Maros KK: Barro 14, Dykes 13, Tudor 8 (2×3), Lázár 8 és 8 lepattanó, Adamovic 7, Peciukas 6 (1×3), Gajovic 6 (2×3), Ivanovic 4, Polyák 3 (1×3), Căpușan 2 és játszott még Jakab.

A Maros KK–Temesvári KK Román Kupa döntőt 18 órától a Marosvásárhelyi Rádió és a Digi Sport 2 is közvetíti.

(Fotó: 24 secunde.ro)