Félutasok 2. Mindenkinek van története



Annyira szerettem volna beszélni, de féltem. Ennek nem az volt az oka, hogy a kapcsolatunk ne lett volna elég nyílt és bizalmas, hanem az, hogy vannak dolgok, amiket nagyon nehéz, sőt, majdnem lehetetlen felhozni. A kimondott szavakat már nem lehet visszavonni, a következményeivel kell élni. Mi van, ha helytelen, ami lejátszódik bennem? Mi van, ha ez olyan dolog, amit az emberek inkább megtartanak maguknak? Mi van, ha ez is egy íratlan szabály? De honnan kéne tudnom? Honnan lehet megtanulni a kimondatlan dolgokat? Mikor kérdezhetünk arról, amiről nem szabad, mikor beszélhetünk azokról a témákról, amelyeket rejtegetünk?





További hasonló könyvek


Ne cipeld tovább

Dr. Lukács Liza rendkívüli érzékenységgel és empátiával megírt, élményszerű könyvében nem csupán szakemberként, de egykori érintettként is megszólal, bepillantást nyújtva saját evési problémáinak, majd gyógyulásának történetébe. Olvasóját egy transzgenerációs önismereti utazáson vezeti végig, rátekintve arra is, hogy a magyar gasztronómia jellegzetességei, illetve a történelmünk során átélt nélkülözés-élmények miként függenek össze a ma elszaporodó testsúlyproblémákkal.

Kalózlány. A sors iránya

Charlotte végigcsinálta a szertartást, immáron igazi szinta lett. De a megpróbáltatások csak most kezdődnek. Egyfelől bosszút akar állni szüleiért, másfelől szintaként kötelessége megvédeni a világot a művészbefolyástól. Ám Charlotte-ról semmi hír. Hogy merre jár, min ügyködik, senki nem tudja.

A kivonulás könyve

A Lengyel Népköztársaságban a ’68-as év zavargásait Mieczysław Moczar klikkje és Władysław Gomułka az országban amúgy is lappangó antiszemita hangulat felerősítésére használta fel – ehhez a hatnapos háború és a Szovjetunió által gerjesztett Izrael-ellenes hangulat szolgáltatott tökéletes hivatkozási alapot. A Népköztársaság egész területén tisztogatás vette kezdetét, amely során több tízezer lengyel zsidót vádoltak meg nemzetárulással, […]