Állóképes gyerekek – A konfliktusok, a csúfolás, a zaklatás és a kirekesztés hatékony kezelése kiskamasz- és kamaszkorban



Mit tehetünk, ha a gyerekünket zaklatják, bántják, kirekesztik az iskolában, más gyerekközösségben vagy az Interneten? Talán arra gondolunk, az iskola dolga, hogy az ilyesmit rendszerszinten kezelje. Jogos elvárás, de mi van, ha ez nem elég hatékony? Esetleg az jut eszünkbe, hogy majd mi kapcsolatba lépünk az iskolával vagy az érintett gyerekek szüleivel, és kézbe vesszük a dolgot. Bizonyos esetekben így kell tennünk, de van, amikor csak rontunk vele a helyzeten, és a bántalmazás rejtettebben, alattomosabban folytatódik.





További hasonló könyvek


Futni, Hinni, Élni – Egy könyv az élni akarásról

21 évesen rákkal diagnosztizálták.Nem volt más választása: szembe kellett néznie a halállal.Történetében bemutatja, hogy “falusi parasztlegényből” hogyan vált mérnökké, és milyen emberfeletti nehézségeket állított elé az élet a gyerekkori álmaihoz vezető útja során. A hosszútávfutás is jelentős szerepet játszott a teljes gyógyulásában, így ennek fényében – de a sporttól elvonatkoztatva – mutatja be azt a […]

Hirtelenharagú Hugó – Segítő mese és játékos tevékenységek a düh és az agresszió kezeléséhez

A mérgében tomboló és romboló kis dinoszaurusz története több olyan egyszerű technikát is felvonultat, amelyek segítségével a gyermek megtanulhatja elfogadható (másokra és önmagára nem veszélyes) módon kifejezni haragját, majd pedig megnyugtatni önmagát. A kötet ezenkívül számos játékos aktivitásötletet is kínál a nehéz érzelmek megnevezéséhez és feldolgozásához.

Az érem két oldala

Komfortzónán kívüli „tevékenységet” kezdeményeztem a magam számára, amikor a Pszichopatika podcast ötletét felvetettem. Fenntartásaim mellett annak az izgalma és egysze­rűsége vonzott, hogy osszunk meg néhány pszichoedukációt célzó kérdést és gondolatot nyilvánosan, támpontokat adva a hétköznapok pszichodzsungelében. Örülök, hogy ebben az utazásban útitársakra találtam, s annak is, hogy még mindig tart az utazás…